Ziemassvētkus gaidot.

     Vakari kļūst tumšāki. Tomēr mēs katrs vēlamies vairāk gaismas, vairāk mīlestības un prieka. Viens no līdzekļiem, kā iegūt gaismu, ir iedegt sveci. Liesmiņa nomierina, ikvienu sasilda, rada svētku noskaņu, bet kas var būt jaukāks par paša īpaši izveidoto sveci.
      Preiļu 1. pamatskolas skolotājas Līga Tumašova, Anna Bernāne, Velta Danovska un Mārīte Šķestere kopā ar skolēniem nolēma izveidot katram savu svecīti Ziemassvētkiem.
  Skolotāja Līga dalījās ar mums ar savu pieredzi un padomiem, kā ar savām rokām ikviens var izliet sveci, ar kuras gaišumu un siltumu piepildīt Ziemassvētku gaidīšanas laiku.
      Pirmdienās pēc stundām skolēni cītīgi veidoja sveces. Sveču veidošana izvērtās ne vien par interesantu, bet arī nebijušu aktivitāti. Īpaši atsaucīgi bija 8.a klases skolēni.
     12. novembra pēcpusdienā savu roku sveču veidošanā izmēģināja skolas direktore Nora Šņepste un viņas vietnieki Olga Anspoka, Ilze Broka un Pēteris Bernāns.
       Skolēni un skolotāji savas sveces piepildīja ar labām un gaišām domām. Katra svece bija savādāka gan formas, gan krāsu izvēlē. Paša lietās sveces mājas interjerā sagādās lielāku prieku, nekā veikalā pirktās, šīs sveces var kalpot arī par mīļu dāvanu Ziemassvētkos.

Skolotāja Mārīte Šķestere