„Zaļā nakts”

   Latvijas Zaļā punkta vides izglītības nometne „Zaļā nakts” šogad notika Rēzeknē. Neklātienes kārtā piedalījās 170 komandas no visas Latvijas un tikai 60 komandām tika dota iespēja apmeklēt klātienes kārtu. 15.oktobrī Rēzeknes Valsts ģimnāzijā tikās 20 erudītas komandas no dažādām vietām – Iecavas, Apes, Aknīstes, Preiļiem, Vārkavas, Jaunsilavas un Rēzeknes.„Par zaļu pat vēl zaļāks ir mūsu skolas laiks...” – tā skan „Zaļās nakts” himna.
    Šogad uz izglītojošo nakti devās arī Preiļu 1. pamatskolas komanda, ko veidoja 9. a klases skolēni: Lauma Vibornā, Ieva Saulīte, Rūta Vigule, Mārtiņš Brics, Guntars Valainis.
    Nometnes pirmajā daļā notika četras aizraujošas lekcijas, ko vadīja atraktīvi pasniedzēji. Latvijas Zaļā punkta mārketinga projektu vadītāja Rita Bubina lasīja lekciju par tēmu „Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi”. Žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma stāstīja par „Ekodzīvi”. Āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints aizrāva ar savu stāstu „Āra dzīve. Izdzīvošana. Komunikācija”. A/S Latvijas gāze Mācību centra instruktors Kaspars Šampiņš lekcijā „Dabasgāze – sākums labai enerģijai” runāja par dabasgāzes pielietojumu un arī demonstrēja sprādzienu.
    Pēc tam notika jauniegūto zināšanu demonstrēšana un erudīcijas pārbaude pie katra no pasniedzējiem. Kā arī viktorīna, ko vadīja mūziķis un ielu vingrotājs Kaspars Zlidnis. Jautājumi bija gan āķīgi , gan interesanti.
    Nometnes noslēgums bija diskotēka un dažādas atrakcijas. Ieguvums - jaunas zināšanas, pieredze, draugi, pozitīvas emocijas un 2. vieta kopvērtējumā.

 

Preiļu 1. pamatskolas komandai līdzi juta skolotāja Laila Vibornā