P1P televīzijas šovs „Tā svin Ziemassvētkus...”

   20. decembrī 5.-9. klašu skolēniem bija iespēja izpausties šovā „Tā svin Ziemassvētkus... modes pasaulē, Japānā, mūziķi, Itālijā, vampīri, Ēģiptē, ASV, Latgalē, Krievijā, Meksikā, pirāti, Ventspilī, Anglijā, skolā, sportisti”
  Katras klases uzdevums bija pēc iespējas tuvāk patiesībai, interesantāk un aizraujošāk parādīt iepriekš izlozēto un cītīgi gatavoto tēmu. Gan ar pašu spēkiem, gan uzklausot klašu audzinātāju, vecāku, māsu un brāļu padomus, rezultāts bija vienreizējs – skanīgas dziesmas, atraktīvas dejas, joku dzīšana, klavierspēle, uzrunas, spilgti tērpi un talantīgi aktieri bija tas, kas vienoja visus 14 teatrālos uzvedumus.
    Pasākuma vadīšana bija uzticēta 9.c klases skolēniem. Ar scenārija rakstīšanu lieliski tika galā Beāta Petrova-Kolosova (9.c). Vadītāju lomā iejutās atraktīvie Santa Fedotova (9.c) un Artis Cimdiņš (9.b). Neskatoties uz dažādām tehniskām kļūmēm, Santa un Artis prata piesaistīt publikas uzmanību un aizpildīt neparedzēti radušās pauzes ar jautājumiem un asprātībām. Čaklo P1P televīzijas rūķu lomā iejutās Mārcis Adamovičs, Nauris Zeiliņš, Edgars Lipko (6.a) un Jānis Ziemelis (6.b). Šovu vēroja un vērtēja kompetenta žūrija – Neatkarīgais eksperts – Preiļu galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja un teātra grupas „Kājām gaisā” vadītāja - Vilhelmīne Jakimova, humora eksperts – Preiļu 1.pamatskolas direktore Nora Šņepste, vizuālais eksperts – Preiļu 1. pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Digna Prodniece un ritma eksperts – Preiļu 1. pamatskolas mūzikas skolotājs Intars Mežinieks.
  Divas ar pusi stundas paskrēja nemanot. Kamēr eksperti centās noskaidrot nominācijas klašu priekšnesumiem, zālē dziedāt gribošo un varošo izpildījumā skanēja Ziemassvētku dziesmas.
   Žūrijas piešķirtās nominācijas radīja gandarījumu katram dalībniekam. Varbūt prieks un mirdzums dalībnieku acīs būs tas, kas pamudinās nākošreiz uz skatuves kāpt arī tos, kas šoreiz bija malā sēdētāji.
   Vakara gaitā tika kronēti šī gada Preiļu 1. pamatskolas Karalis un Karaliene – Artis Cimdiņš un Santa Fedotova. Gada izskaņā kronēt skolas Karali un Karalieni, varētu iedibināt kā tradīciju. 2011. gada nogalē pirmo reizi skolēnu un skolotāju balsojumā šos titulus ieguva Rūdolfs Vucāns un Zanda Vaivode.
Pasākums vēlreiz pierādīja, ka Preiļu 1. pamatskolā mācās ļoti daudz talantīgu un atraktīvu skolēnu, kuri Ziemassvētku priekšvakarā sev un skatītājiem spēja sagādāt dāvanu – izrādi, kurā paši bija aktieru un skatītāju lomā.
   Paldies organizatoriem, dalībniekiem, klašu audzinātājiem, žūrijai, vadītājiem, rūķiem, Intaram Mežiniekam, Justam Ribiņickim un P1P TV ekrāna autoram Uldim Čerpakovskim.
   Šis bija turpinājums 8.a klases organizētajai „Rudens ballītei.” Kura klase pārņems stafetes kociņu pavasarī?
Ieva Babre