Dambretes turnīrs Preiļu 1.pamatskolā.

     Jau otro gadu pēc kārtas mūsu skolā tiek organizēts dambretes turnīrs. Dambretes  uzdevums ir attīstīt domāšanas procesus, veicināt un uzlabot atmiņu un iztēli.Tādēļ skolēniem ir jāmācās domāšanas prasmes, lai palielinātu savas spējas analizēt un domāt patstāvīgi.Viens no šādiem domāšanas prasmju apguves veidiem ir dambrete-intelektuālā galda spēle. Skolēni  var izmantot jaunapgūtās prasmes, mācoties un apgūstot ko jaunu.
    15. janvārī Preiļu 1. pamatskolā norisinājās 7. – 9. klašu dambretes turnīrs, kuru organizēja 7.C klase sadarbībā ar Preiļu novada BJC dambretes skolotāju Dzintru Šmuksti. Turnīra mērķis bija noskaidrot Preiļu 1. pamatskolas spēcīgāko komandu un popularizēt dambreti skolā.  Par turnīra veiksmīgu un raitu norisi tika domāts savlaicīgi. Izmantojot dambretes elementus, šim pasākumam tika noformēta klase, sagatavoti skaisti diplomi , sarūpētas balvas. Lai pasākums varētu noritēt veiksmīgi tika ieguldīts liels darbs.
      Par spēcīgāko komandu kļuva 7.C klases komanda: Renārs Vanags, Raimonds Rubins, Jūlija Stepanova un Dagnija Lauska. Godpilno 2. vietu izcīnīja 9.C klases komanda: Vjačeslavs Andrejevs, Emīls Seilis, Zane Ondzule, Renāte Kozule. Ļoti sīvā cīņā, tikai par 1 punktu apsteidzot 7.B klasi, 3. vietu izcīnīja 9.B klases komanda: Artjoms Firsovs, Nils Kacars, Elmārs Lauskis un Santa Jonāne. Labākā dambretista titulu izcīnīja Vjačeslavs Andrejevs (9.C), bet par labāko dambretisti kļuva Dagnija Lauska (7.C).
     Paldies par piedalīšanos arī pārējām klasēm! Novēlu, lai skolēniem saglabātos interese par dambreti, un tā kļūtu arvien lielāka!
Lauma Tumašova 7.c