Informatīva nodarbība “Pirmās palīdzības sniegšana”

 

     Ja  dodam priekšroku aktīvai un azartiskai atpūtai, mīlam ātrumu un izaicinājumus, mums noder arī  informācija, kā rīkoties ar sportošanu vai arī ar aktīvu atpūtu saistītās situācijās. Trauma, brūce, sasitums, izmežģījums? Jo tikai pareizi reaģējot, drīz atkal būsim uz kājām!
    Tāpēc Preiļu 1. pamatskolā projekta nedēļas “Aktīvs un vesels” ietvaros, skolā 19. februārī 5. - 9. klašu skolēniem notika informatīva nodarbība “Pirmās palīdzības sniegšana”, ko vadīja Latvijas Sarkanā Krusta Preiļu komitejas  izpilddirektore . Nodarbības notika divās grupās – 5. - 6. klases un 7. - 9. klases. Z. Vucāne pastāstīja skolēniem kā savu zināšanu un iespēju apjomā sniegt palīdzību cilvēkam, kas nonācis nelaimes gadījumā. Nelaimes gadījumi var notikt ne tikai sevišķos apstākļos, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai uz ceļa. Ar piemēriem no savas mediķa darba pieredzes viņa pastāstīja kā pareizi izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, par pārkaršanu, apdegumiem, apsaldējumiem, ķīmisko vielu izraisītiem nelaimes gadījumiem, dažādu insektu kodumiem, svešķermeņiem, dzīvnieku izraisītiem nelaimes gadījumiem, kā arī demonstrēja kā pareizi uzlikt apsēju un apturēt dzīvībai bīstamu asiņošanu. Skolēni uzdeva viņiem interesējošus jautājumus. Visaktīvākie šajā jomā bija 5. - 6. klašu skolēni. Z. Vucāne skolēniem uzsvēra, ka svarīgi saskatīt - kas noticis, izvērtēt – kādas briesmas draud un rīkoties – atbilstoši situācijai.
    Nodarbības noslēgumā katra klase saņēma bukletus, kuros var iegūt svarīgāko informāciju par pirmās palīdzības sniegšanu, kā arī pateicības un nelielus saldumiņus par uzmanīgu klausīšanos un aktīvu iesaistīšanos diskusijās.
    Esi aktīvi, priecīgi un veselīgi darot to, kas patīk un sagādā prieku!
                            Direktora vietn. izgl. jomā A. Dz.. Bernāne