9. klašu žetonu vakars

„Dzīvo dzīvi krāsainu”-tā varētu būt devīze mums visiem – skolēniem, skolotājiem, vecākiem un katram cilvēkam uz šīs planētas. Krāsaina – manā izpratnē - interesanta, aizraujoša, zinātkāra, ar humora dzirksti un līdzjūtību, cieņpilna un godīga, sportiska un atraktīva, ar pozitīvām emocijām bagāta – tāda varētu būt mūsu katra dzīve, ja vien mēs darītu visu, lai justos labi gan paši, gan liktu justies brīnišķīgi arī apkārtējiem.

Nepilni 3 mēneši līdz 9.klašu izlaidumam – laiks pārdomām par paveiktajiem, par nedarītajiem un ieplānotajiem darbiem arī šī gada devītajiem. Savu prasmi, aktivitāti, atraktivitāti, gatavību un vēlmi uzstāties, jaunieši rādīja žetonu vakara svinīgajā daļā. Katrs no skatuves uzrunāja skatītājus (vecākus, draugus, skolotājus, paziņas...) ar dzejas vai prozas rindām, ar dziesmu vai instrumenta spēli, ar smaidu vai satraukumu sejā, ar raitu dejas soli vai teātra spēli – bija dota iespēja runāt un aktīvi darboties katram devītklasniekam auditorijas priekšā un izvērtēt savu tā brīža varējumu, pārdomāt cik daudz laika ir jāiegulda, lai taptu pasākums, kas pašam nes prieku, cik grūti strādāt komandā, kad klasesbiedri kaut brīdi izliekas tevi nedzirdam, cik ātri paskrien laiks mēģinājumos, ideju ģenerēšanā un realizēšanā, līdz pienāk brīdis, kad jādodas uz skatuves un liekas, ka trīc viss ķermenis – ceļi, rokas un balss...

7.martā katrs pierādīja sev un citiem, ka prot, vēlas un var paveikt sev uzticētos pienākumus – gaumīgi noformēt skatuvi (paldies Rūtai Vucānei un komandai), atbildēt par tehniskajām lietām (paldies Jānim Sporānam un Ralfam Stupānam), spēj izturēt lielo spriedzi pasākuma vadīšanas laikā (paldies Beātai Petrovai-Kolosovai, Sergejam Timošenko, Renātei Malnačai, Artim Cimdiņam, Kristīnei Sudnikai un Dairim Jaundzemam).

Paldies ikvienam devītklasniekam par paveikto – ielūgumu gatavošanu un nogādāšanu adresātiem, hēlija balona meklēšanu un nogādāšanu skolā, fotoprezentāciju gatavošanu, nepieciešamo materiālu iegādi, klases mājas ”būvēšanu,” bērzu zaru sagādāšanu un plaucēšanu, pašdarinātu dāvanu gatavošanu vecākiem un skolotājiem, balonu pūšanu, trepju staipīšanu, vienkāršu smaidu sejā brīdī, kad likās, ka rokas nolaižas, paldies par zāles kārtošanu, par sapratni, arī par strīdiem, kuros dzima nenovērtējamas idejas priekšnesumiem, par garajiem un skaļajiem mēģinājumiem. Šo sarakstu varētu turpināt...

Jaunieši par žetonu vakaru saka tā:

 • ·         Žetonu vakars kopumā bija izdevies, man ļoti patika. Kad gāju pirmo reizi uz skatuves runāt, sirds leca pa muti ārā, taču pēc tam viss pārgāja un es sāku baudīt šo vakaru J Skumji bija, kad dziedājām dziesmu „Māmiņai” – manai mammai saskrēja acīs asaras, tad arī man. Ļoti daudz jauku atmiņu un visi bija tik skaisti J Es uzskatu, ka šis pasākums saliedēja, ļoti žēl būs šķirties, jo visas 9. ir foršas.
 • ·         Pārsvarā viss bija ļoti forši, brīžiem uznāca raudiens, bet to apslāpēja smiekli. Ļoti patika teātra izrāde un moments, kad Artis teica paldies 9.a par priekšnesumu, bet priekšnesums vēl nebija beidzies. J Ideja par balonu palaišanu bija super un tas deva iespēju ievēlēties vēlēšanos. Ļoti pozitīvs un emocijām bagāts pasākums J
 • ·         Kopumā izdevies pasākums. Jauki pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem un paralēlkašu skolēniem. Vēl viens neaizmirstams, fantastisks piedzīvojums Preiļu 1.pamatskolā.
 • ·         Viss bija ļoooooooooooti forši, ideāls žetonu vakars. Mikrofoni varēja skanēt labāk, bet tā ir tikai tehnika. Viss bija jauki J J J Pirms tam uztraukums bija milzīgs – vai paspēšu pārģērbties, vai nesajaukšu tekstu, bet tad, kad viss bija beidzies, mēs sēdējām klasē, bija tāds gandarījums par paveikto!!!
 • ·         Man ļoti patika tās emocijas, kas pārņēma, dejojot tautu un „Elīzes” dejas, un dziedot „Mums pieder tik daudz” mazliet bailes bija uzstāties un runāt mikrofonā, bet tas ātri pārgāja. Kopumā bija ļoti skaisti un viss izdevās.
 • ·         Bija liels uztraukums pirms klases priekšnesuma, jo bija jārunā vienai, domāju, ka aizmirsīšu vārdus, bet viss bija kārtībā J Ļoti patika un sirsnīgas sajūtas pārņēma, dziedot „Mums pieder tik daudz” Ļoti skaista bija balonu laišana gaisā.
 • ·         Patika, ka atkal varējām padejot tautas dejas. Viss pasākums likās skaists, pārdomāts, patika zāles rotājums un laist gaisā balonus.
 • ·         Manuprāt, žetonu vakars bija izdevies, tas bija interesants, arī mamma teica, ka bija interesanti skatīties. Sākumā bija uztraukums, vai atcerēšos un labi norunāšu vārdus klases priekšnesumā. Viss bija kārtīgi izdomāts, un nobeigums ar gaisa baloniem bija laba doma. Viss noritēja kā pa „diedziņu” – PALDIES par labo ideju - par šo žetonu vakaru!!!
 • ·         Žetonu vakars tika pavadīts godam, dažādas emocijas, uztraukums sita augstu vilni. Viss notika tā kā tam jānotiek.
 • ·         Pārsteidza visu klašu skaistie priekšnesumi. Patika viss vakars – visi priekšnesumi bija interesanti, žēl, ka mūsu priekšnesumā mikrofons nestrādāja. Žetonu vakars bija ideāls.
 • ·          Man ļoti, ļoti patika pasākums. Mēs visi bijām tik sabiedroti – viens par visiem, visi par vienu. Labprāt atkārtotu šādu pasākumu, prieks par visām 9.klasēm. Man noteikti paliks jaukas atmiņas.
 • ·         Man pasākums patika – it īpaši kā dejoja meitenes. Bija neliels uztraukums, jo man nebija skaidra secība, kad kurš uzstāsies. Pašās beigās bija liels atvieglojums.
 • ·         Man ļoti patika laist gaisā hēlija balonus un ievēlēties vēlēšanos. Uztraukums pirms mūsu priekšnesuma man ļoti liels nebija, jo biju labi sagatavojusies. Mani pārsteidza ļoti labie priekšnesumi. Patika, ka vakarā piedalījās mūsu vecāki un skolotāji, ka mēs katrs saņēmām savu žetongredzenu. Vakars bija izdevies.
 • ·         Man ļoti, ļoti viss patika.
 • ·         Bija diezgan liels uztraukums pirms mūsu priekšnesuma, es daudz ko pārdomāju. Pārsteidza, ka mūsu priekšnesums izdevās tik aizraujošs, smieklīgs, pati to nemaz negaidīju, bet cerēju.
 • ·         Man bija diezgan liels uztraukums, ejot uz skatuves. Man patika visi priekšnesumi.
 • ·         Žetonvakarā man patika visu klašu priekšnesumi. Bija laba atmosfēra. Grūti bija iet uz skatuves. Jauki bija dziedāt „Mums pieder tik daudz” Ļoti mīļi bija vecākiem dāvināt pašgatavotās dāvaniņas un laist gaisā balonus.
 • ·         Interesants likās viss pasākums. Mūsu priekšnesums bija visatraktīvākais un kolorītākais. Kopumā visi priekšnesumi bija skaisti. Ļoti uztraucos pirms mūsu priekšnesuma – manuprāt, mums viss sanāca.
 • ·         Man ļoti, ļoti patika žetonu vakars. Gatavošanās, protams, bija sarežģīta un prasīja daudz laika, bet rezultāts bija tik labs kā nekad nav bijis. Pats svarīgākais, ka piedalījās visa klase un katrs izspēlēja savas lomas. Ļoti lielu prieku sagādāja skatītāju –vecāku, skolotāju un draugu atbalsts. Es domāju, ka šis pasākums vienoja mūsu, 9.a klasi. Mēs esam ļoti priecīgi un apmierināti ar priekšnesumu. Mēs esam pateicīgi visiem skolotājiem, kuri mūs atbalstīja un skolotājai Gaidai, kura mums iestudēja deju. Es ceru, ka mūsu klase arī turpmāk piedalīsies pasākumos un rādīs tikpat superīgus priekšnesumus. Mēs esam labākie!!!
 • ·         Man ļoti patika visu klašu priekšnesumi. Katra klase bija individuāla un nelīdzīga viena otrai. Man pašai ļoti patika uzstāties un šķita, ka viss izdevās. Man ļoti patika skolēnu dzejolīši un dziesmas. Es biju pārsteigta, ka mūsu klase bija ļoti saliedēta. Es esmu apmierināta, ka atnāca tik daudz vecāku. Man bija gan patīkami, gan skumji, kad mamma sāka raudāt pēc dziesmas „Māmiņai” Es ļoti ceru, ka arī turpmāk mēs piedalīsimies skolā rīkotajos pasākumos un rādīsim tikpat foršus priekšnesumus.
 • ·         Žetons bija skaists pasākums, kurš lika aizdomāties par deviņiem kopā pavadītajiem gadiem klasei kopā. Par to, kas noticis vairāku gadu garumā, kas mainījies. Manuprāt, žetonu vakars bija ļoti izdevies, neskaitot dažas ķibelītes, bet tas ir nieks. Patika klašu priekšnesumi, arī mūsu klases! Bet visvairāk paliks atmiņā tas, kā kopīgi laidām balonus mākoņos un žetoni, kas atgādinās par p1p! VISSUPERĪGĀKAIS PASĀKUMS, DAŽĀDAS EMOCIJAS - GAN PRIEKA, GAN NEDAUDZ ARĪ BĒDĪGAS!
 • ·         Man ļoti patika, tik daudz neaprakstāmu sajūtu. Tad es biju laimīga, tiešām. Jau sen nebiju jutusies tā -īpaši! Vienreizējas sajūtas. No laimes gribējās kliegt... Jau tajā pašā vakarā viss bija redzams mūsu acīs. Tas gredzens, kas mums tagad ir pirkstos, nav kaut kāds parasts gredzens, tas ir kaut kas kopīgs un vienojošs! Neaizmirstami...
 • ·         Man žetonu vakars ļoti patika, gribētos vairāk tādu pasākumu , kuros bija iesaistīta visa klase J
 • ·         Žetonu vakars bija ļoti, ļoti jauks. Manuprāt, tas bija viens no jaukākajiem, sirsnīgākajiem un mīļākajiem pasākumiem, kas pēdējā laikā ir notikuši P1P. Žetonu vakars ļauj saprast, ka laiks, kas atvēlēts kopā būšanai ar klasi, patiesībā, ir ļoti īss. Šis vakars saliedēju mūs kā klasi un arī visas 9. klases kopā. Uzskatu, ka žetonu vakars varētu būt jauna tradīcija Preiļu 1. pamatskolā.
 • ·         Ļoti, ļoti patika! Tiešām, viens no labākajiem pasākumiem. Kopā ar vecākiem mēs veidojam lielisku kolektīvu. J
 • ·         Tas bija ļoti skaists pasākums! Vecāki un skolotāji pasākuma laikā redzēja, ko mēs mākam, ko varam izdarīt. Esmu pārliecināta, visiem patika. Bet ko tas prasīja no mums... stress, steidzīgi darbi, dažbrīd vēlme visu beigt un atslīgt atpūtā, satraukums. Protams, bija skaidrs, ka mēs nepadosimies un visu paveiksim - tā arī bija. Žetonu vakara svinīgā daļa pagāja kā viens mirklis, kaut gan gatavošanās tai prasīja daudz laika. Biju pārsteigta, ka stāvot aizkulisēs sajutu nevis satraukumu pirms kāpšanas uz skatuves, bet patīkamu mieru. Paldies arī skolotājiem, kas palīdzēja pasākuma organizēšanā! Mēs darbojāmies, satraucāmies, bet tas pagāja tik ātri!
 • ·         Man ļoti patika žetonu vakars, jo tajā izpaudās daudz pozitīvu emociju, bija labi pavadīts vakars kopā ar vecākiem un skolotājiem. Manuprāt, visiem patika, jo tas mums paliks atmiņā ar pozitīvām emocijām. Bija forši!!! J
 • ·         Žetonvakars bija izdevies! Bija tik ļoti patīkami piedalīties visos priekšnesumos kopā ar savu 9.c!!!! Pēc tam būt kopā ar vecākiem un traki izdejoties ar viņiem. Taču, protams, neaizmirstamākais brīdis – gredzenu pasniegšana, lieta, kas raisīs daudz atmiņu par šiem 9 gadiem! Viss bija tik jauki un mīļi!
 • ·         Žetonu vakars bija ilgi gaidīts un svarīgs notikums visiem devītajiem. Gatavošanās un vēlme, lai viss izdodas, spēja mūs motivēt mēģināt un ielikt visus savus spēkus tā rīkošanā. Pēc pasākuma var pārliecināti apgalvot, ka tas bija tā vērts. Man ļoti patika gan oficiālā daļa, gan vakara turpinājums ar vecākiem. Žetonu vakara radītās sajūtas bija ļoti patīkamas. Vakarā pa īstam apvienojās mūsu klase – skolēni kopā ar vecākiem. Esmu ļoti priecīga, ka man uz pirksta vienmēr būs gredzens, kas atgādina par manu mīļo 9.c klasi.
 • ·         Šis pasākums paliks atmiņā ilgi. Tas radīja prieku gan mums, gan vecākiem, gan skolotājiem. Uzskatu, ka žetonu vakars jāievieš kā tradīcija, jo žetons ir kā skaists un zīmīgs apliecinājums par deviņiem Preiļu 1.pamatskolā pavadītajiem gadiem. Šis pasākums mūs vēl vairāk saliedēja un deva apziņu tam, ka kopā mēs varam ļoti daudz. Bet vislielākais prieks man ir par to, ka katrā no mums paliks kāda daļiņa šīs skolas un klasesbiedru.
 • ·         Man ļoti patika visi priekšnesumi pasākuma pirmajā daļā – tie bija interesanti un aizraujoši. Pirms klases priekšnesuma uztraucos, ka visu sajaukšu. Kad nodziedājām kopdziesmu „Mums pieder tik daudz” un palaidām balonus, es sapratu, ka šis pasākums bija visforšākais, kāds vien ir bijis. Bet otrajā daļā pavadītais laiks kopā ar vecākiem bija vienkārši lielisks. Šī diena bija ideāla, gribētos vēl ko tādu piedzīvot.
 • ·         Žetonu vakars bija ļoti sirsnīgs pasākums, kas satuvināja mūs visus un lika saprast, ka mēs vēl tikai īsu brīdi būsim kopā šādā sastāvā, ka tā ir liela vērtība. Man patika žetonu vakars, jo tas satuvināja ne tikai mūs – devītos savā starpā, bet arī ar vecākiem. Lielisks vecāku – bērnu – skolotāju pasākums.! J
 • ·         Šis pasākums vienmēr man paliks atmiņā kā fantastiski pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem un vecākiem. Gatavojoties pasākumam, mēs vairāk saliedējāmies un kļuvām daudz tuvāki. Ceru, ka šis pasākums kļūs par Preiļu 1. pamatskolas tradīciju. Bija jauki vērot neviltotu prieku vecāku un mūsu sejās. Bija patīkami skatīties kā katra klase ar aizrautību gatavo priekšnesumus. Bija arī kādi skarbāki vārdi, bet tas mūs neapturēja.

Protams, pasākums nevārēja notikt bez skolotājiem, kuri palīdzēja sagatavot pārsteigumus – paldies Ilzei Brokai, Daigai Koļesņičenko, Intaram Mežiniekam, Dainai Ertei, Vilhelmīnei Jakimovai, Uldim Čerpakovskim, Pēterim Bernānam. Paldies skolotājiem, kuri atlicināja savu laiku, lai uzrakstītu dažas rindas par šī gada devītajiem un sapratni, kad devītie atprasījās no stundām, lai kārtējo reizi mēģinātu vai gatavotos pasākumam. Paldies, skolai par finansiālu atbalstu, tehniskajiem darbiniekiem par sapratni un izpalīdzēšanu. Paldies ikvienam, kurš uzsmaidīja, uzmundrināja, bija saprotošs un sniedza noderīgus padomus.

Domāju, ka visi, kas vēroja žetonu vakara izrādi „Dzīvo dzīvi krāsainu,” uzpildījās ar pozitīvām emocijām, pamanīja vēl sev neatklātu talantu un divu stundu garumā baudīja vispusīgo jauniešu sniegumu. Vecāki var lepoties par savām atvasēm.

9. klašu audzinātāju vārdā – Ieva Babre