„Lāses kauss 2013” atkal ceļo uz Preiļiem!

     Preiļu 1. pamatskolas meiteņu volejbola komanda - Renāte Kozule, Krista Šķēpa, Renāte Malnača, Beāta Petrova-Kolosova, Anastasija Baranova, Rūta Daniela Pastare, Zanda Vaivode, treneri Inga Haritonova un Aldis Upenieks izcīnīja 1. vietu Latvijas vispārizglītojošo skolu komandu sacensībās „Lāses kauss 2013”!
    Pati saspringtākā un dramatiskākā cīņa norisinājās 1997./2000.dz.g. meiteņu grupā. Mūsu meitenes uzvarai tuvojās, skaitot katru uzvarēto punktu grupu turnīrā, pusfinālā un finālā. Arī veiksme, kas, kā zināms ir stiprāko sabiedrotā, beidzot bija ar mums. Šī uzvara ir divtik patīkama, jo reti kurš, ieskaitot meitenes, cerēja uz tik labu rezultātu. Šīs sacensības pierādīja, ka sportā ne vienmēr uzvar stiprākais. Meitenes parādīja raksturu un komandas saliedētību. Pat zaudētās spēlēs, trenera mudinātas, meitenes cīnījās par katru punktu. Tas gala rezultātā bija izšķirošais faktors vietu sadalījumā. Finālā 3 komandām bija vienāds punktu skaits. Visu izšķīra uzvarēto/zaudēto punktu attiecība jeb koeficients, kas Preiļu 1.pamatskolai bija 1,34! Ar to tika apsteigtas spēcīgās Zvejniekciema vidusskolas- 1,18 un Rīgas 60.vidusskolas- 1,11 komandas.
     "Lāses Kauss" ir vienas no populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem, kuras šogad tika organizētas jau divpadsmito reizi. Sacensībām bija divi posmi - atlases sacensības, kas notiek visā Latvijā un finālsacensības, kur piedalās labākās komandas no Latvijas pilsētām un novadiem. Finālsacensības notika Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē un ir kļuvušas par volejbola svētkiem, jo paralēli volejbola sacensībām, kas vienlaicīgi notika uz 16 laukumiem, bērniem un jauniešiem ir iespēja pierādīt sevi arī dažādās atrakcijās, viktorīnās un citās aktivitātēs. Ik gadu finālsacensībās tiek aicināti piedalīties arī dažādi mūziķi.
    Šogad pirmā posma sacensībās tika uzstādīts dalībnieku rekords - 754 komandas, kas kopskaitā ir 6787 dalībnieki, no kuriem tiesības startēt finālā bija izcīnījuši 116 komandas. Par tradīciju jau kļuvusi kaimiņvalstu skolu jauniešu dalība „Lāses Kausa” finālsacensībās. Šogad tika uzaicinātas 2 komandas no Igaunijas – Haademeeste skola un Lahte ģimnāzija, līdz ar to kopskaitā finālsacensībās piedalījās 118 komandas jeb gandrīz 1300 dalībnieki. Zēni un meitenes startē 2 vecuma grupās 1997./2000.dz.g. un 1993./1996.dz.g., kopā 4 grupas.
     Apsveicam kausa ieguvējas! Sveikt dalībniekus bija ieradies Valsts prezidents Andris Bērziņš. Uzvarētāji saņēma ne tikai kausus, medaļas un diplomus, bet arī volejbola bumbas ar Valsts prezidenta autogrāfu.
Aldis Upenieks,
www.volejbols.lv