Konkurss "Mikslis virtuvē"

    Arī šogad aprīļa sākumā Preiļu 1. pamatskolas 7. klašu skolēni iesaistījās konkursā ,,Mikslis virtuvē”. Īpaši atsaucīgi šogad bija zēni. Katru klasi pārstāvēja četru skolēnu komanda - 2 meitenes un 2 zēni, taču no 7.b klases konkursā piedalījās tikai zēni. Skolēni mājturības kabineta virtuvē gatavoja un prezentēja pašu izvēlētus klases ,,firmas ēdienus”, servēja galdu.
    7.a.klases pārstāvji Amanda Ciša, Laura Pastore, Daniels Vansovičs un Arturs Pastars pagatavoja ,,grieķu” salātus, tomātu un siera uzkodas un saldo ēdienu no grauzdētām auzu pārslām, putukrējuma un augļu sīrupa. Komanda strādāja draudzīgi, atbalstīja viens otru vajadzīgajā situācijā.
    7.b klases drosmīgie puiši Daniels Freimanis, Armands Rusiņš un Francis Soldāns cepa kartupeļu čipsus pankūkas amerikāņu gaumē. Pankūkas pasniedza ar mājās gatavotu piparmētru sīrupu, ar kura recepti un gatavošanas gaitu mūs visus iepazīstināja Daniels. Un arī pankūku apgriešana tās metot gaisā, Danielam padevās itin labi.
     Lauma Tumašova, Diāna Griga, Arnis Matvejevs un Valters Reinis no 7.c klases gatavoja salātus ar Fetaki sieru, saldējuma kokteili un cepa vafeles, kuras pēc tam pildīja ar vārītu kondensēto pienu. Šī komanda bija parūpējusies par atšķirīgu ārējo izskatu, darba tērpiem, strādāja saliedēti un vispareizāk uzklāja galdu.
     Konkursā valdīja jauka, draudzīga un darbīga atmosfēra. Balvas ar skolas simboliku, komplimentus no pārējiem konkursantiem un žūrijas saņēma katrs dalībnieks.
      Paldies konkursa dalībniekiem un klašu audzinātājiem par atsaucību, vecākiem par materiālo palīdzību! Jauki, ka varam saglabāt šo tradīciju – konkursu ,,Mikslis virtuvē’’!
Mājturības skolotāja Inga Reine