Olimpiskā diena 2013

27. septembrī notika Olimpiskā dienas  aktivitātes, kurās iesaistījās 1.-9.klašu skolēni, skolotāji un vecāki. Olimpiskās dienas mēŗķis -  popularizēt vingrošanu un skriešanu kā neatņemamu veselīga dzīvesveida sastāvdaļu, olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas. Vienojošie pasākumi bija kopīga rīta rosme un skrējiens pa Preiļu parku, zīmējumu konkurss 1.-6.klašu skolēniem /labāko darbu autori- Ieva Zukule /1.a /, Alise Andersone / 1.b /, Sandijs Kokins / 1.c /, Zane Rizga / 2.a /, Elīna Šmeikste / 2.b /, Viktorija Isajeva / 2.c /, Evelīna Gribuste / 3.a /, Liliāna Plociņa / 3.b /, Armands Cveks / 3.c /, Marija- Lāsma Slišāne / 4.a /, Anastasija Meļuha / 4.b /, Rasa Zīmele / 4.c /, Diāna Vuškāne / 5.a/, Marija Zinovjeva /5.b /, Sandis Mihailovs / 5.b /, Vlada Aleksejeva / 6.b /,  domrakstu konkurss 7.-9.klašu skolēniem  / 7.c , Ilva Valdone / 8.c /, Ausma Dzerkale / 9.b /, Nauris Loksts / 9.b / foto-video konkurss ”Esam sportiska ģimene” / Babru ģimene /.     Klases stundās 1.-9. klašu audzinātāji organizēja konkursu darbu prezentācijas, tikšanās ar sportistiem, ģimenēm, piedāvāja uzdevumus par olimpisko kustību, viktorīnas un citas aktivitātes, kā arī notika dienas izvērtēšana un visi dalībnieki saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas 2013.gada sertifikātus. Preiļu 1.pamatskola saņēma LOK kausu, sponsoru un atbalstītāju speciālbalvas.

“Šogad pasākuma devīze Latvijā - “Esam sportiska ģimene”. Ģimene ir tā, kas katram palīdz atrast pareizo ceļu ne tikai sportā, bet arī mācībās un dzīvē,” tā uzsver LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Ģimene ir tā, kas ierosina un motivē ar savu personisko piemēru nepagurt un neatslābt vājuma brīžos, līdzi just un priecāties par kārtējo sasniegumu. Sports nenozīmē tikai ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu Olimpiskajās spēlēs. Sports – tas ir kopā būšana un kopā jušana”.

Olimpiskās dienas noslēgumā 6.-7. un 8.-9.klašu komandas piedalījās virves vilkšanas sacensībās. Uzvaru un ceļojošo kausu ieguva 7.c klases un 8.b klases komanda.

Sportisku aizrautību, neatlaidību un panākumus turpmāk!

Digna Prodniece,

direktores vietniece audzināšanas darbā