Olimpiskā diena 2. c klasē

27. septembris Latvijā šogad bija Olimpiskā diena. Arī mēs- 2.c klase- tās norisē aktīvi piedalījāmies. Tā kā šogad Olimpiskās dienas moto bija „Esam sportiska ģimene”, tad meklējām savās rindās īpaši aktīvas un sportiskas ģimenes.

Rīts sākās ar aktīvu izvingrošanos sporta kluba „Cerība” stadionā, kur kopā ar mums bija arī Katrīnas māmiņa un Modra tētis. Turpinājumā visi devāmies kopīgā skrējienā pa Preiļu pilsētas parku. Sārti vaigi, prieks un gandarījums visiem!

Atvilkuši elpu un paēduši pusdienas, devāmies uz Preiļu 2. vidusskolas vieglatlētikas manēžu. Tur mūs sagaidīja Sofijas māmiņa, skolas sporta skolotāja un trenere Olga Borisova un Reiņa tētis – izcils soļotājs un skrējējs- Aigars Salenieks. Prieks bija satikt arī Preiļu 2.vsk. 2.kl. un skolotāju Ludmilu Martinovu. Tā nu visiem kopā nodarbība varēja sākties!

Aigara Salenieka stāstījums par savu ceļu uz šo sporta veidu bija neparasts, jo tik dīvains treniņpartneris kā autobuss nebija dzirdēts. Bērnos īpašu sajūsmu izraisīja milzīgs kauss, ko Aigars Salenieks ieguva 2011. g. kā Latvijas čempions 100 km distancē. Mēs centāmies izprast arī pareizas soļošanas tehniku un to arī izmēģinājām. Lai Reiņa tētim arvien prieks par savām sportiskajām uzvarām treniņos un sacīkstēs!

Savukārt Olga Borisova ar mērlenti nomērīja savu rekordu tāllēkšanā – mēs spējām tikai turēt mutes vaļā un domāt: „Kā tas ir iespējam!?” Arī augstlēkšanas sektorā latiņa 1m 73 cm augstumā bijā krietni pāri mūsu galvām!!! Paldies Olgai un Borisovai, kura abu klašu bērnus iesaistīja aizrautīgās stafetēs. Interesanti, ka pasākumā runājām gan latviešu, gan krievu valodās.

Noslēgumā katrs saņēmām dāvanā baltu medaļu, kas varbūt kādreiz kādam nākotnē iemirdzēsies zelta, sudraba vai bronzas krāsā... un vitamīnu un enerģijas devu, un sertifikātu par līdzdalību Latvijas Olimpiskajā dienā. 

Iveta Belousova, 2.c klases audzinātāja