Preiļu 1. pamatskolā skolēni izvēlas DROSMI

   

   MOT ir iedvesmojoša un mūsdienīga motivācijas programma Latvijas skolu jauniešiem (no 7.-9.klasei). Programmas saknes meklējamas Norvēģijā. Tulkojumā no norvēģu valodas “mot” nozīmē “drosme”. Norvēģijā šī programma darbojas  20 gadus. Pētījumi rāda, ka MOT programmas absolventi prot vieglāk veidot savu dzīvi, jūtas drošāki un pārliecinātāki, un viņiem šķiet pašsaprotami rūpēties par apkārtējiem. Jauniešos ir atmodināta dabiska nepieciešamība saskatīt cilvēkos labo, izcelt un vairot to. Programmu pasniedz īpaši izraudzīti un apmācīti MOT treneri (skolotāji, brīvprātīgie).
    MOT mērķis ir stiprināt drosmi izdarīt apzinātas izvēles un ticēt savām spējām.
    MOT vīzija ir sabiedrība, kuru veido spēcīgi, atvērti un par sevi pārliecināti cilvēki.
    MOT filozofija: DROSME DZĪVOT | DROSME RŪPĒTIES | DROSME PATEIKT NĒ
Svarīgākie ieguvumi MOT programmā:

  • mazāk kautiņu, mobinga, konfliktu
  • mazāk vientuļu jauniešu, kuriem nav neviena drauga
  • retākas psihiskas saslimšanas
  • mazāk atkarību

Pateicoties Biedrībai MOT Latvija un personīgi Ilzei Paiderei-Staķei ar komandu, uzsākot 2. semestri, mūsu skolas 7. klašu skolēniem būs lieliska  iespēja pirmajiem Latgalē uzsākt 12 interaktīvu nodarbību ciklu 3 mācību gadu garumā.

Lai to realizētu, no 8. - 10. janvārim skolas pedagogi Intars Mežinieks un Ieva Babre kļuva par pilntiesīgiem MOT treneriem intensīvās, interesantās un izzinošās nodarbībās, apgūstot MOT filozofiju, metodiku, izspēlējot dažādas situācijas no šīs programmas kopā ar 30 topošajiem treneriem un skolu koordinatoriem no Jelgavas, Rīgas, Pļaviņām, Liepājas, Gulbenes un Tukuma.
2017./2018.m.g. MOT apgūs vairāk kā 2000 skolēnu 22 Latvijas skolās, 53 MOT treneru vadībā.
Jaunieti, ja vēlies būt drosmīgs, pašpārliecināts, vēlies rūpēties par apkārtējiem un gribi piedalīties MOT nodarbībās savā skolā, interesējies - www.mot.lv       

 Ieva Babre Preiļu 1. pamatskolas 7. c klases audzinātāja - MOT trenere