Zinātnes teātris Preiļu 1. pamatskolā

   Izgaismoti pils torņi un divas princeses, kas aizraujas ar…fizikas eksperimentiem. Atlidojusi kāda gudra pūce, kas visu zina un prot. Tā sākas Zinātnes teātra izrāde. Mūzika, dejas un magnēti – tādi ir svešzemju prinču hobiji. Uzrodas arī aizjūras pirāti. Un visi protams rāda fizikas eksperimentus. Ir  baloni, dūmi, uguns un arī kāds negaidīts pavērsiens.   
    Preiļu 1. pamatskolā Zinātnes teātris tiek spēlēts jau trešo gadu. Tas ir aizraujoši fizikas eksperimenti un teātris caur dažādiem tēliem. Dalībnieki ir 8. - 9. klašu skolēni, kuri paši ir sameklējuši un apguvuši dažādus eksperimentus un kopīgi izfantazējuši savus varoņus un notikumus ar tiem. Skatītāji ir jaunāko klašu skolēni, kuri ar interesi vēro un ar aizrautību iesaistās izrādē.
    “Zinātnes teātrī es piedalījos pirmo reizi, bet noteikti, ne pēdējo. Lomā biju viena no princesēm, kura ļoti aizrāvās ar fiziku un eksperimentiem, bet māte man un māsai jeb otrai princesei, visu laiku teica, ka ir laiks precēties. Piedaloties šajā teātrī, es, protams, uzzināju daudz jaunu, interesantu lietu par fiziku un eksperimentiem. Šis teātris deva man sava veida pieredzi, kontaktējoties ar publiku, kas turpmākajā dzīvē ļoti noderēs. Bija patīkami redzēt smaidus bērnu sejās un kā viņi ar interesi skatījās teātri un sekoja līdzi katram solim. Paldies skolotājai, par tādu iespēju! “stāsta Zinātnes teātra  dalībniece Helēna.
  “Bija interesanti redzēt bērnu sejās starojumu, kad viņi pirmo reizi skatīja neredzētus eksperimentus, tas pat mani iepriecināja un bija patiess prieks viņiem rādīt izrādi. Mēs arī piedomājām pie tā, lai bērni uzzina, kāpēc notika tā un šitā, pastāstot fizikas eksperimenta jēgu. Pēc mana skatījuma bērniem patika un likās interesanti. Un šī izrāde nebūs pēdējā ne tikai mums, bet arī skolēniem,” secina Nikola.
  Uzveduma veidošana, sasaistot teātra mākslas paņēmienus un zinātnisku eksperimentu, rada  pavisam jaunu mācīšanas un mācīšanās pieredzi. Zinātnes teātris ir jaunums skolā, bet jaunajā kompetenču projektā, kas drīzumā tiks ieviests skolās,  iespējams būs ikdiena.

Ieskatu pasākumā varat gūt, aplūkojot bildes galerijā.
                                                                                  
Laila Vibornā,
Zinātnes teātra vadītāja Preiļu 1. pamatskolā