Droša interneta diena.

   Jau 15. gadu pēc kārtas 2018. gada 6. februārī tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
  

"Drošāks internets sākas ar tevi!" ietvaros 8. februārī Preiļu 1. pamatskolas 3. klašu skolēniem tika organizēta alternatīvā mācību stunda par drošību internetā, ko vadīja Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Ina Rusiņa. Bērni tika iepazīstināti ar  interneta vidē galvenajiem riskiem un apdraudējumiem, caur jautājumu un atbilžu meklējumiem, tika apgūti jauni jēdzieni, kas saistīti ar interneta vidi. Bērni aktīvi iesaistījās stundā, atbildot uz jautājumiem un daloties savā pieredzē.
   Arvien vairāk mēs pasauli uztveram vizuāli - redzam un secinām, redzam un rīkojamies, redzam un ticam. Attēli var melot, mānīt, vēstīt tieši to, ko autors vēlas. Tāpēc, lai internetā atrodamo informāciju bērni spētu kritiskāk analizēt, http://drossinternets.lv  piedāvāja  konkursu “Foto detektīvs” ar uzdevumiem skolēniem dažādās vecuma grupās.
   Paldies bibliotekārei Inai Rusiņai par atsaucību un jauko sadarbību!

Informāciju sagatavoja Viktorija Kondratjeva