Preiļu 1. pamatskolas skolotāja eTwinning konferencē Varšavā.

Varšava rudenī. Lietus vecpilsētā. Ar bruģi klātas ieliņas. Mazi suvenīru veikaliņi. Spožas ugunis augstceltnēs. Modernas ēkas ar interesantu dizainu. Un visapkārt poļu valoda.

   Katru rudeni kādā no Eiropas valstīm pulcējas simtiem eTwinning skolu sadarbības projektu īstenotāju, tiek apbalvoti labākie Eiropas projekti, kā arī tiek kopīgi diskutēts par nozīmīgām izglītības aktualitātēm. Šogad Eiropas konference norisinājās Varšavā un tās galvenā tēma bija “Kultūras mantojums”. Vairāk nekā 600 pedagogi no Eiropas valstīm diskutēja par kultūras mantojumu, tā saglabāšanu un lomu izglītības procesā un eTwinning projektos.

   Konferences svinīgajā daļā tika apbalvoti labākie starptautiskie projekti dažādās kategorijās. Vienā projektā iesaistīto valstu un skolotāju skaits bija ļoti dažāds. Prieks, ka vienā no nominācijām, kas saņēma apbalvojumu bija arī Latvijas skolotāja.

  

Latviju konferencē pārstāvēja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” finālisti, eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta komanda, Izglītības un Zinātnes ministrijas pārstāvis un starp tiem bija arī Preiļu 1. pamatskolas skolotāja  Laila Vibornā . Šī iespēja bija balva par veiksmīgi realizētu nacionālo eTwinning projektu fizikā “Kustība”.

  Trīs dienu garumā, no 25.10.2018 līdz 27.10.2018, konferences dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, satikt un parunāties ar veiksmīgu projektu īstenotājiem, sastapt izglītības jomas profesionāļus un ekspertus, lai kopīgi diskutētu par kultūras mantojumu eTwinning projektos un mūsdienu mācību procesā.

  Konferences laikā ikviens dalībnieks tika aicināts pievērst uzmanību gan nacionālajām, gan Eiropas kultūras mantojuma vērtībām dažādos aspektos, rast risinājumus to saglabāšanai un motivēt skolēnus aktīvi iesaistīties kultūras mantojuma apzināšanā un popularizēšanā. Tika runāts arī par nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm izglītības jomā.

  Apmeklējot darbnīcas, bija iespēja iepazīties ar dažādām idejām skolu partnerību veidošanā, izmantojot eTwinning platformu. Piemēram, ekoskolu pārstāves dalījās pieredzē par ekoskolu aktivitātēm, sasaistot tās kopā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem un eTwinning projektiem. Viņas pastāstīja un praktiski demonstrēja sava projekta galaproduktu –no vietējā auga tika iegūts brūns pulveris, ko izmanto kā šokolādes aizstājēju.

  Daudz vērtīga tika gūts arī darbnīcā “STEM (Science, technology, engineering and mathematics - zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) un kultūras mantojums”. Šajā darbnīcā bija iespēja iepazīties ar izglītības resursiem no dažādiem kultūras mantojumiem un STEM krātuvēm, piemēram, Scientix un Europeana.

  Darbnīca “Music for the fun of it!” lika saprast un noticēt,  ka ikviens var būt muzikāls un spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Tika parādīti  IT rīki, kurus var izmantot mācot gan mūziku, gan arī fiziku. Darbošanās bija radoša, izzinoša un vērtīga ar reāli pielietojamām idejām.

   Eiropas eTwinning ikgadējā konference – tā bija iespēja gūt radošu impulsu, dalīties pieredzē un satikt līdzīgi domājošus – radošus un jaunām tehnoloģijām atvērtus skolotājus, gūt jaunas idejas turpmākajam darbam un apzināt savu vērtību Eiropas kontekstā.

 

Preiļu 1. pamatskolas skolotāja Laila Vibornā,

eTwinning projektu īstenotāja