Preiļu 1. pamatskolas skolēni projektā “Sporto visa klase”

       Projektam “Sporto visa klase” šī ir jau piektā sezona.
      2018./2019. mācību gadā programmā “Sporto visa klase” tika aicinātas pieteikties ne tikai 3. klases, bet arī 2. klases no visas Latvijas.
       Šajā mācību gadā projektā “Sporto visa klase” 2. klašu grupā iesaistās jauni dalībnieki no 63 klasēm, bet 3. klašu grupā dalībnieki no 72 klasēm. 4. klašu grupā dalību turpinās 105 klases.

    Preiļu 1. pamatskolas 2.b, 2.c un 3.c klases šo projektu uzsāk tikai šogad, bet 4.c klase sportot 5 reizes nedēļā turpina jau otro mācību gadu.
   31. oktobrī visas četras Preiļu 1. pamatskolas klases devās uz Rīgu, lai projekta “Sporto visa klase” ietvaros piedalītos atklāšanas pasākumā arēnā “Rīga.”
    Jau pie arēnas mūs sagaidīja jauka meitene ar ieejas kartēm un laipni pavadīja līdz ieejai arēnā iekšā.
    Mūsu bērni bija patiesi pārsteigti par arēnas plašumu un lielo dalībnieku skaitu – 7560 skolēni no 336 klasēm, kas pārstāv 131 skolu no 70 pašvaldībām.
   Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš savā uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā.
   Visus dalībniekus sveica un uzrunāja arī LOK ģenerālsekretārs A. Vrubļevskis, uzsverot, ka programma “Sporto visa klase” pozitīvi iedarbojas uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos.
    Žoržs Tikmers, projekta “Sporto visa klase” idejas autors, savā uzrunā uzsvēra to, ka šī programma šajos četros gados ir pierādījusi, ka 5 sporta stundas nedēļā nepalielina bērnu slodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.
    Pasākuma gaitā jauno klašu kapteiņus kopā ar pedagogu aicināja iznākt priekšā, lai saņemtu projekta “Sporto visa klase” karogu. Mūsu skolas 2.b klase kapteinei Madarai Kaļvai, 2.c klases kapteinim Georgijam Isajevam un 3.c klases kapteinim Naurim Opolais karogu pasniedza pats valsts prezidents Raimonds Vējonis.
    Atklāšanas pasākumā bija padomāts arī par izklaidēm – bērni varēja vērot talismanu parādi ar programmas “Sporto visa klase” talismaniem Klasīti un Klasēnu priekšgalā, aiz kuriem sekoja dažādu sporta komandu talismani. Mūs visus pārsteidza ekstrēmā sporta paraugdemonstrējumi no "Green Trial ” un hip-hop mākslinieku sniegums. Spraigus paraugdemonstrējumus rādīja karatē skolas audzēkņi un ielu vingrotāji, bet bungu performances solo izpildīja talantīgais buņģieris Andžejs Grauda. Pasākuma noslēgumā ar ovācijām bērni sagaidīja grupu “Bermudu divstūris”.  Nu ballīte varēja sākties ar dejām līdz sviedriem!
       Vakarā daļai skolēnu bija iespēja vērot basketbola kluba “VEF Rīga” spēli VTB Vienotajā līgā pret Igaunijas klubu “Kalev/Cramo”.
     Visu četru klašu audzēkņu paldies Preiļu 1. pamatskolas direktorei Norai Šņepstei un Preiļu novada domei par atsaucību un finansiālo atbalstu sporta ekipējuma iegādei un transporta nodrošināšanai.

                 
2.b kl. audzinātāja Sandra Mauriņa