Atstarotāju laboratorija

    11. februārī 6.b klase apmeklēja Valsts policijas Latgales reģiona Preiļu iecirknī nodarbību ,,Atstarotāju laboratorija”. To vadīja policijas darbinieces no Daugavpils.
    Nodarbības mērķis bija izskaidrot skolēniem atstarojoša apģērba nozīmi. Vispirms inspektores, atgādināja par gaismu atstarojošo elementu nēsāšanas nepieciešamību, drošu brauktuvju šķērsošanu un uzvedību uz ceļa. Skolēni tika iepazīstināti ar drošības līdzekļiem, atstarotāju veidiem un izgatavošanas paņēmieniem un iespējām. Inspektores demonstrēja arī dzijas ar atstarojošiem pavedieniem. Turpinājumā skolēni darbojās praktiski – veidoja savus gaismu atstarojošos elementus un ar tiem dekorēja savu apģērbu. Skolēni noteikti atcerēsies būtiskāko – katru dienu ir jāizmanto apģērbs ar gaismu atstarojošiem elementiem, jo tas var izglābt dzīvību.
    Paldies Valsts policijas pārstāvjiem par izglītojošu pasākumu un noderīgajām dāvanām!
   Turpinājumā skolēni piedalījās Preiļu 1. pamatskolas pasākumā veltītā ,,112 dienai’’ un uzklausīja VUGD Preiļu daļas  komandiera  K. Vaivoda ieteikumus dažādās situācijās, kad neiztikt bez Glābšanas dienesta pārstāvju  palīdzības.
   Pēc šīs dienas aktivitātēm 6.b klases skolēni noteikti būs zinošāki un spēs palīdzēt gan sev, gan citiem!