Zanes Rizgas dāvana Preiļiem.

            Preiļi 11. februārī svinēja savu deviņdesmit otro dzimšanas dienu. Mūsu klasesbiedrene Zane Rizga Preiļiem uzdāvināja izstādi ar pilsētas skaistāko vietu ilustrācijām. Tās var apskatīt Preiļu Galvenās bibliotēkas bērnu nodaļā.
           Zane ar zīmēšanu aizraujas jau sen, kā viņa pati saka, kopš atceras sevi. Savas prasmes viņa pilnveidojusi dažādos pulciņos un mākslas skolā. Ilustrācija ir Zanes mīļākā tehnika. Viņa piedalījusies daudz un dažādos konkursos. Viņas sapnis ir kļūt par grāmatu ilustratori. Un viņa dara, lai šis sapnis kļūtu par īstenību.
           Mēs ar klasesbiedriem un audzinātāju piedalījāmies izstādes atklāšanas pasākumā. Pasākumu atklāja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu muzikāls priekšnesums. Tika lasīta dzeja no grāmatas “Preiļi un ES”, kuras ilustratore ir Zane. Zane stāstīja par savu aizraušanos, atbildēja uz jautājumiem. Visiem bija iespēja apskatīt ilustrācijas, kurās attēlotas skaistākās vietas Preiļos, tēli no leģendām un vēsturiski objekti. Bija apskatāmas arī grāmatas, kuru ilustrācijā piedalījusies Zane. Ilustrācijas ir ļoti detalizētas, un ir redzams, ka to izveidē tika ieguldīts ļoti daudz laika un radošu ideju. Darbi tapa vasarā, tāpēc tie ir koši un krāsaini, bet pārējie -  melnbalti.
            Pasākums bija jauks un iedvesmojošs.
            Mēs novēlam Zanei turpināt nodarboties ar zīmēšanu, kas ir viņas hobijs un viņai ļoti padodas. Iesakām visiem apmeklēt izstādi un apskatīt brīnišķīgās ilustrācijas!

Zane Sirmā, 8.a klase