Skolēnu, vecāku un skolotāju atziņas, mācoties attālināti.

Šeit ir tikai neliels ieskats no mūsu skolas skolēnu iesūtītajiem darbiem. Attālināti mācīties un mācīt var dažādi - pirmkārt jāsaplāno savs laiks - visiem savi veicamie darbi jāatšķaida ar atpūtu ārā. Otrkārt - izdarīt saplānoto.

Paldies jāsaka ikvienam, kas rēķinās ar otru - ar otra laiku, ar otra zināšanām, ar otra noskaņojumu... - skolēns ar vecākiem, skolēns ar skolotāju, vecāks ar skolotāju un otrādi.

Dažas skolotāju, skolēnu, vecāku atziņas:

Tikai tagad es sapratu savu pieaugušo dēlu atbildi uz jautājumu par kļūšanu par datorspeciālistiem vai programmētājiem : „Mammu, es negribu visu mūžu pavadīt pie datora.” Es arī negribu mācīt bērnus, ilgstoši izmantojot tikai datoru.

Es nevarēju iedomāties, ka man kādreiz tik ļoti pietrūks skolas kņadas, bērnu smieklu un kolēģu.

Brīžos, kad likās , ka esi izdedzis vai jādodas bezalgas atvaļinājumā, spēku deva vienkāršs un sirsnīgs paldies no vecākiem par atsūtītajiem logopēdiskajiem vingrinājumiem vai apsveikums vārda dienā. Sīkums, bet patīkami. Paldies visiem bērniem, kuriem bija spēks un centība pēc kārtējiem mājas darbiem izpildīt arī logopēdes uzdevumus. Īpašs paldies vecākiem par sapratni, izturību un pacietību, jo sākumskolā bez jums daudz kas nenotiktu.

Izskatās, mūsu bērni sāk saprast, ka dzīve ir mazliet sarežģītāka, nekā pusaudzim liekas un skolas apmeklēšana ir ne tikai pienākums, bet arī prieks, kur bez mācībām ir arī dejas, sports, draugi un skolotāji, kuri ar pacietību palīdz iemācīt visu nepieciešamo un pašiem nav stundām jāsēž pie datora. Varbūt turpmāk mums būs vieglāk ar bērniem runāt "pieaugušo" valodā. Bet kopumā viss ir labi. Tikai reizēm bērnu nepieciešams par to pārliecināt.

Pietrūkst draugu sabiedrības, citādi laikam jau pieradām .

Es pats meklēju atbildes uz jautājumiem, pētu uzdevumus.

Man īsti nepadodas mācīties attālināti, bet kad man paskaidro varu izpildīt.

Nevar īsti uzdot savu jautājumu skolotājai. Kad raksti to e-klasē nesanāk normāls jautājums.

Iemācījos organizēti sakārtot un izdarīt visas vajadzīgās lietas un spēju vairāk koncentrēties darbam nekā skolā.

Es sāku saprast jauno matemātikas tēmu un man liekas, ka tas ļoti saliedē mūsu klasi.

Mūsu darbi, mācoties attālināti...