26. septembrī Zinātnieku nakti Daugavpilī apmeklē 9. klašu skolēni.

  Jau trešo gadu Daugavpils universitātes mācībspēki un studenti organizē „Zinātnieku nakti”, kas vienlaicīgi notiek arī citās Latvijas pilsētās.
  9. klašu skolēniem, kuri velta papildus laiku dabaszinātnēm fakultatīvajās nodarbībās, bija iespēja pabūt pasākumā, kurā salīdzinoši vienkāršā valodā tika skaidrota zinātnes ciešā saistība ar ikdienu. Pēc nelielas rektora Arvīda Barševska un pasākuma koordinatores Diānas Veigules uzrunas, Zinātnieku nakts varēja sākties.
  Skolēni ieskatījās virtuvē, kur notiek dažādas ķīmiskas reakcijas ar mājās lietojamām vielām un ne tikai. Katram bija iespēja uzminēt priekšmetus (dzēšgumija, kniepadata, bites spārns, spalva, monētas, atmiņas kartes), kas attēloti uz lapas milzīgā palielinājumā, ieskatīties mikroskopā, aplūkot 3-dimensiju hologrammas, vērot zvaigžņotās debesis caur teleskopu.
  Par kukaiņu ķeršanas un pētīšanas metodēm ļoti interesanti un aizraujoši stāstīja entomologi, varēja pamēģināt savos plecos „dūmu metēju” un apskatīt tikko noķerto spāres kāpuru.
  Mobilajā meterioloģiskajā laboratorijā katrs varēja ieskatīties informācijā par laika apstākļiem, kura iegūta nupat vai arī visas dienas laikā. Laboratorijas darbinieks sniedza izsmeļošas atbildes uz jautājumiem, kurus uzdeva skolēni.
   Auditorijā, kuras nosaukums „Uzspēlēsim dakterus!” katrs interesents varēja izmērīt asinsspiedienu, pulsu, augumu, kopējo masu, tauku masu, plaušu vitālo kapacitāti, roku muskuļu spēku. Visus mērījumus apkopoja apmeklētāja kartiņā. Ar to vajadzēja doties pie galvenā ārsta, kas izskaidroja katra parametra rādītājus, ja bija nepieciešams, ieteica vingrinājumus un veselīgāku pārtiku ikdienas lietošanai. Šķiroties, katrs „pacients” saņēma uztura piramīdu, un dažādus bukletus par veselīgu dzīves veidu.
  Zinātnieku naktī skolēnu (Laines, Laimas, Renāra, Sintijas, Matīsa, Jāņa, Ingas, Ilzes, Raivja, Ginta, Rasmas un Zanes) gūtās atziņas:
  Man patika iespēja pārbaudīt savu veselību, novērot ķīmiskās reakcijas un nopelnīt balviņas – atstarotājus un atslēgu piekariņus.
  Pie dakteriem varēja uzzināt tauku daudzumu organismā, pulsu, masu, augumu, aizraujoši bija skatīties ar teleskopu.
  Man ļoti patika šī zinātnieku nakts – bija laipni pasniedzēji un dakteri, varēja redzēt zvaigznes.
  Man ļoti patika hologrammas, kur parasta glezna izskatījās kā kaste, kurā ir īsts cilvēks. Vēl patika „paspēlēsim dakterus” un lekcija auditorijā.
  Man zinātnes naktī visvairāk patika dakteri, jo viņi man paskaidroja tieši manas veselības jautājumus un tas likās kā pie ģimenes ārsta, bija pat rinda. Vismazāk patika stāstījums par hologrammām, jo tur stāstīja tik gudri un man tas bija grūti saprotams. Arī ķīmijas virtuvē nepatika, ka pašam viss bija jāsaprot, maz skaidroja.
  Man patika hologrammas un mistisko virsmu minēšana. Ķīmijas virtuvē iemācījos daudz jauna.
  Man patika iet pie ārstiem un jaunie datori. Ļoti interesanta bija lekcija par astronomiju.
  Pasākums bija ļoti interesants. Vislabāk man patika „ķīmija virtuvē” , tajā varēja aplūkot dažādas reakcijas, piemēram, kā pagatavot limonādi un pārbaudīt savas zināšanas par vielu nosaukumiem un to konstruēšanu no atomiem. Bija arī hologrammu stāsts, kurā uzzinājām kā tās veido. Varēja aplūkot dažādu vielu virsmas 140x lielā palielinājumā.
  Tas bija ļoti aizraujošs pasākums.