Latvijas skolu teātru festivālā

6. un 7. jūnijā mūsu skolas improvizācijas teātra pulciņš devās uz Jūrmalu, lai piedalītos VI Latvijas skolu teātru festivālā. Pēc veiksmīgas dalības Latgales novada turnīrā Ilūkstē mēs tikām izvirzīti piedalīties šajā pasākumā. Preiļu 1.pamatskolu godam pārstāvēja:

 • Markuss Lukjanskis 9.a,
 • Gustavs Akmentiņš 9.c,
 • Beāte Cirša 9.c,
 • Kirils Usovs 9.a,
 • Ladomirs Povoroznijs 7.a.

Ceļš uz Jūrmalu bija piepildīts ar prieku un cerībām. Kad nonācām galamērķī, mūs sagaidīja draudzīga atmosfēra un silta uzņemšana. Lai tiktu uz šiem svētkiem, mēs vairākus mēnešus trenējāmies – apguvām improvizācijas tehnikas un pieslīpējām tās, lai tiešām sanāktu labi. Protams, ka bija uztraukums, taču mūsu pārliecība par savu varēšanu bija lielāka par uztraukumu. Visi dalībnieki bija aizrautīgi un gatavi doties uz skatuves.
Mūsu improvizētais sniegums tika lieliski novērtēts, un skatītāju aplausi lika mums justies lepniem par paveikto darbu. Pēc uzstāšanās mēs baudījām Latvijas skolu teātru izrādes un pastaigu gar saulaino Jūrmalu. Vakarā notika svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā tika pasniegtas balvas. Lai arī ceļojošo balvu mēs neieguvām, saņemtās uzslavas noteikti bija motivējošas un mūsu improvizācijas teātra pulciņš saņēma atzinību par radošo pieeju un izcilu aktierspēli, kas bija liels gods un būs kā motivācija turpmākajai darbībai.

Vērojot GĀJIENA DALĪBNIEKUS, skolu teātra pulciņu un studiju pārstāvjus, varēja saskatīt īstu fantāzijas lidojumu, kā tikai nebija noformēts viņu kolektīvi: gan ar sarkanām rozēm un švammēm, kā jau improvizācijas teātrim piestāv, gan ar maskām un krāšņām puķēm, jautrām parūkām un cepurēm. Turklāt, šī festivāla ietvaros notika foto konkurss "Lielākās šļakatas", kas papildināja svētku atmosfēru ar vēl vienu radošu elementu. Vakarā mēs devāmies vērot saulrietu, kurš mūs ievilka savā maģiskajā krāsu spēlē. Nevarējām atstāt neizmantotu šo brīnišķīgo iespēju, lai iemūžinātu neaizmirstamos mirkļus ar skaistākajiem attēliem, kuriem bija paredzēts piedalīties foto konkursā. Mūsu prieks bija neaptverams, kad saņēmām ziņu, ka mūsu foto ir izraudzīti kā uzvarētāji KONKURSĀ.
Skolēnu atsauksmes:

 • Kaut kas neaizmirstams, un tik krāšņš pasākums! Cilvēki no malu malām un pieredzes bagāti tā pat kā mēs. Visas izklaides bija fantastiskas, bet jo īpaši kopā ar STREET WARRIORS, kā arī jūra bija silta!!!
 • Teātra turnīrs Jūrmalā bija neaizmirstams piedzīvojums, kur mēs izbaudījām gan radošas izpausmes, gan skaistu piejūras ainavu. Mūsu komanda guva lieliskus panākumus, un mēs jutāmies ļoti iedvesmoti no citu dalībnieku uzstāšanās. Pēc
  aizraujošajiem priekšnesumiem, mēs visi kopā devāmies pastaigās gar jūras krastu, kur varējām atpūsties un baudīt saulainās vasaras dienas.
 • Šis piedzīvojums, bija ne tikai atpūta, bet arī jaunu zināšanu un emociju vilnis.
 • Laiku pavadījām ar brīnišķīgiem cilvēkiem, ļoti atvērtiem kā jau improvizatoriem pienākas. Paldies!
 • Bija ļoti burvīgas improvizācijas. Šī pieredze noteikti noderēs turpmāk!
 • Vārdiem neizsakāms pasākums, tas bija vienkārši kaut kas. Kaut arī vajadzēja uzstāties un kaut ko padarboties, bet tāpat likās, ka esmu 2 dienu ceļojumā.
 • Noteikti atcerēšos visus iegūtos draugus, gan dienā, gan naktī. Ceru uz savstarpēju sadarbošanos nākotnē, ne tikai šāda mēroga pasākumos, kuri notiek vienreiz gadā, bet arī tādos, kuri notiek biežāk.

Visi esam vienās domās, ka mūsu dalība festivālā bija neaizmirstams piedzīvojums, un mēs esam pateicīgi par šo iespēju izpausties un attīstīties improvizācijas teātra jomā. Festivāla aizraujošo gaisotni kopā ar skolēniem baudīja skolotājas Laila Vibornā un
Renāte Kozule

FOTO