Preiļu 1.pamatskolas aktivitātes UNESCO nedēļas laikā.

No 15. līdz 19. oktobrim arī šogad tika atzīmēta UNESCO nedēļa Latvijā, šoreiz īpaši izceļot UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" 20. gadadienu un 40. gadadienu kopš pieņemta Konvencija par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību.

Arī Preiļu 1. pamatskola atsaucās UNESCO LNK aicinājumam iesaistīties dažādās aktivitātēs un pasākumos. Sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, skolēni varēja piedalīties šādos pasākumos:

1. Izstāde „Pieskāriens linam”  Preiļu 1.pamatskolas muzejā, kur skolēniem tiek piedāvāta  darbošanās izglītojošajā programmā  „Pogaļa”, kuras laikā var saskatīt, sajust, sataustīt un pat izgaršot lina pārvērtību dažādos produktus, kā arī iemācīties izgatavot dažādas linu rotas.

2. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvātā izstāde ”Zilākalna Marta – mīti un patiesība” Preiļu kultūras nama izstāžu zālē.

3. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja izglītojošā programma „Kas mālā dzīvo” Polikarpa Čerņavska keramikas mājā.

4. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja spēle „Māla ceļš” 

Spēle „Māla ceļš” iepazīstina ar keramikas trauka tapšanas procesu no māla rakšanas, sagatavošanas un virpošanas līdz gatavam podam tirgū.

5. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvātās  ekskursijas  atklātajā etnogrāfijas un tekstīliju krātuvē, uz Preiļu muižas kapelu un skulptūru dārzu.

Šīs nedēļas laikā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija  mudināja apzināt Latvijai nozīmīgās vērtības, izzināt programmu "Pasaules atmiņa" un Konvenciju par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību, iepazīt UNESCO LNK darbību un tās partneru līdzdalību programmu īstenošanā Latvijā.  Nedēļas laikā bija iespēja iesaistīties un izmantot UNESCO LNK sagatavotos materiālus:

  • Prezentāciju par UNESCO, programmu „Pasaules atmiņa” un Pasaules mantojumu;
  • „UNESCO zināšanu spēli”;
  • Piedalīties radošajā konkursā „Mans mantojums UNESCO”;
  •  Piedalīties „Fotoreportāžas par pasaules mantojumu Latvijā” radīšanā.
Digna Prodniece,
direktora vietniece