Slidošanas sacensības

Nāc slidot!

Lai sāktu aizrauties ar slidošanu, nav nepieciešams daudz- vajadzīgs tikai ledus un slidas, ērts apģērbs un vēlme slidot. Tas ir pieejams tepat, Preiļu 1.pamatskolā, pie tam bez maksas. Jau vairākus gadus pie Preiļu 1.pamatskolas tiek iekārtota jauka atpūtas un aktīva brīvā laika pavadīšanas vieta- slidotava, kur ikvienam skolēnam ir iespēja apgūt slidošanas iemaņas, kā arī gūt pozitīvas emocijas un izbaudīt slidot prieku, uzspēlēt hokeju gan sporta stundās, gan pēc stundām.

28.janvārī skolas slidotavā notika sacensības šorttrekā. Sacensību mērķis bija popularizēt šorttreku un rosināt skolēnus nodarboties ar slidošanu, kā arī uzvarētājus izvirzīt dalībai Jaunatnes Ziemas olimpiādē Ērgļos. Sacensībās varēja piedalījās 4.-9.klašu skolēni.Apliecināt savu slidotprasmi, ātrumu, cīņas sparu     pieteicās 21 skolēns-   4.-5.   klašu grupā- 9,       6.-7. klašu  grupā- 5,   8.-9. klašu grupā – 7.  Sacensības vadīja sporta skolotāji Inga Haritonova, Jānis Ondzuls, Ilmārs Madelāns. Atkarībā no vecuma grupas, dalībniekiem bija jāveic vai nu 3, 4 vai 5 apļi. Katra skrējiena uzvarētājs iekļuva nākamā skrējiena kārtā. Finālskrējienā tika noskaidrots labākais katrā klašu grupā.

Sacensību rezultāti:

4.-5.klašu grupā- meitenes

Klase.

Vārds, uzvārds.

Vieta.
5.c
Ieva Adamoviča
1.
5.c
Paula Liniņa
2.
4.a
Kitija Denisova
3.


4.-5.klašu grupā- zēni

3.a
Ivo Haritonovs
1.
5.c
Deniss Rečs
2.
4.b
Edvards Vaivods
3.

6.-7.klašu grupā- meitenes

6.c
Arta Ūzuliņa
1.
6.c
Žanete Upeniece
2.

6.-7.klašu grupā- zēni

6.a
Lūkass Vucāns
1.
7.c
Valters Reinis
2.
7.b
Iļja Isajevs
3.

8.-9.klašu grupā- zēni

9.a
Artis Žukovs
1.
9.c
Emīls Seilis
2.
9.b
Nils Kacars
3.
 
APSVEICAM!!!
 

Der zināt dažus zīmīgus faktus-  

·         šāda veida sacensības pirmo reizi Preiļu 1.pamatskolā notika 2011.gadā. 

·         2012.gada Jaunatnes Ziemas olimpiādē  slidošanas sacensībās piedalījās arī mūsu skolas skolēni – Valters Reinis, Iļja Isajevs, Mārcis Adamovičs, Vladislavs Afanasjevs.

·         Šorttreks ir viens no jaunākajiem sporta veidiem, kas iekļauts Ziemas olimpiskajās spēlēs Albertvillā – 1992.gadā.

·         Latvijas labākie šorttrekisti Evita Krievāne un Haralds Silovs ir piedalījušies gan Eiropas, gan Pasaules Junioru čempionātos, gan dažādos Pasaules kausa posmos.

Novēlu mūsu skolas ātrslidotājiem un slēpotājiem veiksmīgus startus šī gada Jaunatnes Ziemas olimpiādē, kas notiks 8.- 9. februārī Ērgļos.  Ņemsim vērā, ka slidošana ir viens no demokrātiskākajiem un veselīgākajiem aktīvās atpūtas veidiem. Sportisku noskaņojumu un slidot vēlmi tiem, kuri vēl nav izmēģinājuši slidošanas priekus. Lai izdodas!

                                                                        Digna Prodniece, direktora vietniece