Skolas direktores N. Šņepstes apsveikums 1. septembrī.

Cienījamie skolēni, skolotāji, vecāki!
Sveicu Jūs jaunā 2017./2018. mācību gada sākumā!
      Mūsu skola joprojām un vienmēr ir atvērta, lai mācītos, mācītos būt, mācītos dzīvot, radīt un pilnveidoties visās jomās.
      Esmu lepna un priecīga, jo šogad mūsu visu – skolēnu, skolotāju un skolēnu vecāku - kopīgi ieguldītais darbs ir nesis skaistu uzvaru – iegūta 2. vieta Ata Kronvalda fonda skolu reitingā Mazo skolu grupā ( kurās vidusskolnieku skaits ir līdz 100 skolniekiem) un ceļojošā balva Mazā pūce. Prieks, ka esam novērtēti valsts līmenī kā skola, kurā norit ļoti sekmīgs darbs skolēnu  intelektuālo spēju attīstīšanā. Paldies, vecākiem, ka ticat mums un uzticat savu bērnu nākotni, mums  21. gadsimta izaicinājumu priekšā.
      Mēs varam darīt ļoti maz, lai traucētu skolēniem mācīties. Bet mēs kopīgi varam palīdzēt viņiem kļūt neatkarīgiem, spējīgiem mācīties visu mūžu, risināt problēmas un sadarboties, izdarīt savas izvēles, būt radošiem un atbildīgiem.  Katram bērnam pietiek ar vienu pieaugušo, kuram viņš patiesi rūp, veidojot panākumu stāstu. Katram jāvar atrast sava spēcīgā puse, kuru pilnvērtīgi attīstīt.
      Katram skolotājam var būt izšķiroša loma, labvēlīgi ietekmējot un attīstot jauno paaudzi. Īpaši Latvijā, kur katra cilvēka devums ir būtisks, domājot par labāku nākotni. Tikpat būtisks ir katra skolēna ģimenes atbalsts un ieinteresētība 21. gadsimtā nepieciešamo lietpratību jeb kompetenču  paguvē.
     Preiļu 1. pamatskolā šajā mācību gadā mācīsies 424 skolēni, tai skaitā 51  pirmklasnieks; strādās 51 labi, kompetenti skolotāji un atbalsta personāla pedagoģiskie darbinieki, par drošību un kārtību skolā rūpēsies 20 tehniskie darbinieki.
     Šogad turpināsim kompetencēs balstīta mācību satura aprobāciju, kā pilotskolā  izglītības reformas realizācijas projektā “Skola2030”.
     Novēlu visiem Jums iedvesmu, radošu brīvību un veiksmīgu sadarbību. Mēs visi esam vairāk kā mums šķiet!