,,Mikslis virtuvē”

5. aprīlī Preiļu 1. pamatskolā tika organizēta Atvērto durvju diena 7. klašu vecākiem. Viens no šīs dienas pasākumiem bija konkurss ,,Mikslis virtuvē”.

Konkursa mērķis bija popularizēt veselīgu  uzturu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu, radīt interesi par mājās gatavota ēdiena vērtīgumu, veicināt vecāku iesaistīšanos skolas dzīvē. Katru klasi pārstāvēja četru skolēnu komanda – gan zēni, gan meitenes un vēlams bija iesaistīt arī vecāku pārstāvi.

Akcentējot pavasari, skolēni mājturības kabineta virtuvē  gatavoja un prezentēja pašu izvēlētus ēdienus un servēja galdu.

7. a klases pārstāvji Jūlija, Emīlija, Elvis un Kārlis gatavoja steiku ar brokoļu un ķirbju biezeni. Viņiem līdzi juta trīs klasesbiedri. Komanda strādāja draudzīgi, atbalstīja viens otru vajadzīgajā situācijā.

Krista Kristiāna, Liliāna, Andželika un Normunds no 7. b klases komandā iesaistīja Liliānas mammu Guntu un gatavoja olu - krabju nūjiņu uzkodas. Šī komanda izveidoja estētisku galda klājumu pavasara un Lieldienu noskaņās. Arī ārējais izskats ,,Jautrīšu”komandai bija pārdomāts un saskaņots.

7. c klases enerģiskās meitenes Rūta, Linda un Justīne arī uzaicināja palīgu-Rūtas māsu Sintiju-kādreizējo  skolas skolnieci. Šī komanda īpaši izcēlās ar radošumu it visā-gan saldajā ēdienā uzziedināja sniegpulkstenīšus, gan salātiem pievienoja jaunos upeņu pumpurus, cepa ķirbjus , gan cienāja ar bērzu sulām...

Konkursā valdīja jauka, draudzīga un darbīga atmosfēra. Prieks, ka šogad konkursā piedalījās ne tikai  skolēni, bet arī vecāku pārstāvji. Uzvarētāji un ieguvēji bija visi un balvas, komplimentus saņēma katrs dalībnieks.

Paldies konkursa dalībniekiem un klašu audzinātājiem Intaram Mežiniekam, Ilonai Isajevai, Ievai Babrei par klātbūtni, atsaucību, vecākiem par materiālo palīdzību!

    Paldies jums, ka izdodas  saglabāt šo tradīciju - konkursu ,,Mikslis virtuvē’’!

Mājturības skolotāja Inga Reine