Preiļu 1.pamatskolas skolēni un konkursa “Ventspils IT challenge” fināls.

  

Jau trešo gadu konkurss “Ventspils IT challenge” 1. – 12. klašu skolēnus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināja sacensties un pierādīt savas prasmes radošā tehnoloģiju pielietošanā. Konkurss norisinājās divās kārtās.
   

Labākās komandas tika aicinātas uz Ventspili no 7. līdz 9. novembrim sacensties lielajā finālā, baudīt Ventspils viesmīlību un dibināt jaunus kontaktus, kā arī gūt neaizmirstamus piedzīvojumus. Liels bija mūsu prieks , ka arī Preiļu 1. pamatskolas 9.a klases komanda, kuras sastāvā bija Dinārs Kemzāns, Aivita Sunepa un Evelīna Šmeikste tika uzaicināti uz konkursa finālu.
     Iespaidos dalās Dinārs: “Lai tiktu uz konkursa “Ventspils IT challenge” finālu bija jāveido video par cimda izstrādi, un jāiekļauj dažādas programmas. Mums video sanāca tik labi, ka iekļuvām topā un braucām uz trim dienām uz Ventspili, kur bijā jāpiedalās konkursā. Pirmajā dienā mums bija iepazīšanās vakars, kurā bija jāiepazīstinās ar igauņu un lietuviešu komandām un ar viņiem jārunā angļu valodā. Visinteresantākais tajā dienā bija tas, ka mums bija iedotas 10 bilžu varianti. Bija jādarbina iztēli un jāizdomā kā tās bildes nofotografēt. Otrajā dienā no rīta bija jāpilda uzdevumi. Jāveido prezentācija par apskates objektiem, apsveikuma kartiņas citām valstīm, vizītkarte no komandas, un mājaslapa. Mājaslapas pats esmu veidojis un uzskatu, ka tas ir ļoti viegli, bet kad tev ir dota stunda laika, tas ir ļoti grūti. Pēc tam vakarā mums bija jādodas atpakaļ uz Jaunrades centru, kurā notika diskotēka un vakara pasākums, kurā spēlēja grupa “Double Faced Eels”. Trešā dienā bija pati interesantākā. Mēs devāmies ekskursijās uz interaktīvo Kurzemes demoncentru jeb zinātnes un tehnoloģiju muzeju , Livonijas ordeņa pili, mašīnbūves rūpnīcu, Ventspils tehnikumu. Un klāt bija gaidītā svētku ceremonija, kur tika apbalvotas labākās komandas un sociālo tīklu izaicinājumu uzvarētāji. Pēc šīs apbalvošanas ceremonijas mēs devāmies mājup. Manuprāt, visinteresantākais bija uzdevumu pildīšana, jo ieguvu kaut ko jaunu, un uzzināju, ka Latvijā ir garākās tautu meitas. Organizatori bija nodrošinājuši arī garšīgas maltītes. Noteikti nākošgad piedalīšos,  nu vismaz mēģināšu. Iesaku visiem piedalīties, jo ja tu tiec uz Ventspili tev 100% būs interesanti.”
    Aivita atzīst: “Gribēju pateikt to, ka man ļoti patika piedalīties Ventspils IT. Iepazinu Ventspili, iepazinos ar jauniem draugiem un draudzenēm, izjutu lielas un sirsnīgas emocijas ! Labprāt piedalītos vēlreiz ! Viss ļoti patika un esmu apmierināta!”
   “Šajā projektā ieguvām jaunu pieredzi, jo viss projekts bija angļu valodā. Kopumā man patika. Lai gan mēs neuzvarējām tomēr jutāmies gandarīti, ka tikām finālā,” saka Evelīna.

Tālajā braucienā uz Ventspili skolēnus pavadīja un līdzi juta fizikas skolotāja Laila Vibornā