Tikšanās ar Andreju Rudzinski - Boņuku

   11. martā 7. un 4. klašu skolēni tikās ar Andreju Rudzinski jeb Boņuku — filmas ‘’Cilvēka bērns’’ galveno varoni. Tikšanās iemesls bija arī tas, ka šogad pavasarī J. Klīdzējam, mūsu novadniekam, svinam 95 gadu jubileju.
    Sarunas laikā tika stāstīti interesanti fragmenti no J. Klīdzēja biogrāfijas. Andrejam uzdevām jau iepriekš sagatavotus jautājumus, uz kuriem viņš sniedza plašas un izsmeļošas atbildes. Tika jautāts: ‘’Kas ir ātrāks zirgs vai mašīna?’’ Uz ko A. Rudzinskis, ņemot vērā , ka viņš ir bruņoto spēku karavīrs, kas nodarbojas ar nesprāgušo lādiņu neitralizēšanu, atbildēja: ‘’Lādiņa šķemba.’’ Boņuks pastāstīja gan to, cik grūti ir būt  par aktieri, gan dažus kuriozus  faktus no filmēšanās. Piemēram, lai suns Žiks būtu mīļš, vajadzēja ieziest seju ar taukiem. Ziemā tas priecēja, jo bija siltāk, bet vasarā pievilināja mušas, kas dzīvi nedarīja rožainu.
    Skolēni uzdeva jautājumus par dažādām filmas epizodēm. Sarunas laikā zālē atskanēja arī  smiekli, jo Andrejs prata stāstīt dzīvi un interesanti. Kā izrādās, filmēšana esot bijusi gan ļoti interesants, gan ļoti nogurdinošs darbs daudzu stundu garumā, 6 minūtes safilmētā materiāla prasīja veselu darba dienu.
     Sarunas laikā sapratām, ka Andrejs ir ļoti atvērts un sabiedrisks cilvēks. Filma  ir atstājusi lielu nozīmi viņa dzīvē. Kā atzina pats Andrejs, arī šobrīd visu filmas tekstu atceras no sākuma līdz beigām, nereti,  kaut  gan viņam jau ir 25 gadi un filmai “Cilvāka bērns” nosvinēta pilngadība  (18 gadi) ,sabiedrībā tiekot uzrunāts par Boņu.
    Aktieris skolu pameta ar ziedu klēpi un emocijām piepildītu sirdi. Roka Andrejam droši vien sāpēs ne pa jokam, jo ļoti daudzi vēlējās viņa autogrāfu. Interesanti bija gan Andrejam, gan skolēniem. Aktieris atzina, ka labprāt atbrauktu arī nākamgad! Gaidīsim ciemos!

7. b kl. skolniece Laima Mukāne