Pasākums „Ziemassvētki Eiropā”

   18. decembrī Preiļu 1. pamatskolā darbojās rūķi, kuri organizēja Ziemassvētku pasākumu angļu un vācu valodā „Ziemassvētki Eiropā”.
     7. un 8. klašu komandas 5 skolēnu sastāvā tika aicinātas sacensties, kurā klasē tad ir viserudītākie un zinošākie skolēni. Lai veiksmīgi tiktu galā ar uzdevumiem, nācās likt galvas visiem kopā un atrast pareizo atbildi, jo tie nebūt nebija viegli. Par pasākuma raitu norisi rūpējās vadītājas – rūķi Ieva un Eva.
Rūķi bija ieradušies ar uzdevumiem divās svešvalodās. Pirmais darbiņš bija papildināt vārdus Ziemassvētku dziesmai „Ak, eglīte, ak, eglīte!”. Nieks vien būtu, jūs teiksiet. Bet ja šī dziesma ir vāciski un angliski? Tāpēc nācās krietni padomāt. Arī atrisināt krustvārdu mīklu ar angļu valodas vārdiņiem un vāciski uzrakstīt ielūgumu uz kādu Ziemassvētku pasākumu, nemaz nenācās viegli. Vai jūs zināt, kā sauc Ziemassvētku vecīti citās valstīs? Vācijā to sauc - Der Weihnachtsmann, Amerikā - Santa Claus, Beļģijā - De Kerstman vai Le Pere Noēl, Francijā - Pere Noel, Somijā - Korvatunturi, Brazīlijā - Papai Noel. Kopīgiem spēkiem izdevās tikt galā ar visu un arī uzzināt daudz jauna.
    Atpūtas pauzēs starp uzdevumu pildīšanu – visi vēroja klašu komandu sagatavotos priekšnesumus. Tur skanēja gan dziesmas angļu un vācu valodās: „Jingle Bells”, „We Wish You a Merry Christmas”, gan jautri dzejoļi.
    Pasākuma noslēgumā visi izlocīja kājas kādā jautras dejas solī. Kā arī  mācījās skaitīt,  ne jau nu vācu vai  angļu valodā, bet gan... japāņu. Un, protams, kur nu bez Ziemassvētku pārsteiguma – saldumiem , katram no dalībniekiem. Veiksme šoreiz bija 8.b klases pusē - jo viņi uzvarēja kopvērtējumā un saņēma arī balvu par labāko mājas darbu.

 

Rūķiem darboties palīdzēja skolotājas Mārīte Šķestere, Velta Danovska, Laila Vibornā