8.c - Zelta zivtiņas čempionāta finālā.

ZZ Čempionātu jau sesto gadu organizē Zelta Zivtiņa kopā ar jauniešu organizāciju Avantis, un šogad sacensības ar aicinājumu „Startējam olimpiski!” tika veltītas mūsu XXX Londonas Olimpisko spēļu kandidātiem.
    Lai nonāktu finālā, bija jāpārvar neklātienes priekšsacīkšu cīņas februārī (tajās piedalījās ~1900 klases 3 vecuma grupās), kurās bija jāuzņem filmiņa ar kāda slavena sportista un viņa sporta veida reklāmu. Mums ar šo mājas darbu veicās labi un rezultātā tapa 1 minūtes gara filmiņa – reklāma modernās pieccīņas disciplīnām – šaušanai, jāšanai, paukošanai, peldēšanai, skriešanai un mūsu vēlējums Latvijas labākajai šī sporta veida pārstāvei - Jeļenai Rubļevskai.
    Rezultātā 8.c iekļuva pusfināla sacensībās, kurās ar Zanes tēta Jāņa Ondzuļa un Daugavpils Universitātes studenta Jāņa Jaudzema atbalstu un padomu tika izcīnīta vieta pirmajā četriniekā un iespēja startēt Rīgā lielajā finālā – 26. maijā Esplanādē. Jāpiebilst, ka šo taciņu pagājušajā mācību gadā jau bija iestaigājuši šī gada 9.c klases skolēni un klases audzinātāja Inga Reine.
    Finālā iekļuva pašas spēcīgākās, draudzīgākās, izveicīgākās, oriģinālākās, draudzīgākās un veiksmīgākās 138 klases no 55 Latvijas pilsētām un novadiem. Sacensību rīts sākās agri – 6.00, kad Preiļu novada domes busiņš ar šoferi Andri Dzerkali pie stūres, visi 20 skolēni, Elizabetes, Rūtas, Beātas mammas un šo rindu autore devās ceļā. Tuvojoties Rīgai, debesis vēstīja lietu, bet tā bija viltus trauksme. Sasniedzot mūsu galamērķi - Esplanādi, saulīte apspīdēja mūsu sacensību vietu pie Raiņa pieminekļa. Te arī notika klašu reģistrēšanās, kapteiņu sanāksmes, sacensību atklāšana, uzrunas dalībniekiem, lāpas iedegšana, koncerti, atrakcijas un noslēgumā arī uzvarētāju apbalvošana. 6.-8.klašu grupā startēja 46 klašu kolektīvi no visiem četriem Latvijas novadiem. Sacensības sākās pie Brīvības pieminekļa ar dalībnieku un līdzjutēju nostāšanos parādei, kas turpinājās ar gājienu uz Esplanādi. Katra klase bija sarūpējusi savu vizuālo noformējumu, bet organizatori - visiem dalībniekiem krāsainus balonus. Gājiens izskatījās ļoti iespaidīgs un spilgts. Klasēm bija savi saukļi. Mūsējais - „Vīderi – līderi!” Vīderis jau otro gadu ir mūsu klases talismans šajās sacensībās. Tā idejas autore ir Rūta Vucāne. Viņa un Salvis Naglinskis bija ietērpušies vīderu tērpā. Rūtu pamanīja sacensību organizatori - Aleksandras Rosas personā. Rūtu iekļāva „Mode Zelta zivtiņas čempionāta” topā. Gājiena laikā mūsu atbalstītājiem piepulcējās Zandas vecāki, Rūtas krusttēvs un brālis. Atklāšanas laikā klausījāmies sportistu, organizatoru, tiesnešu uzrunas, dziedājām un izdejojām jaunās himnas soļus, skatījāmies grupas Musiqq koncertu. Un tie, kuri nebija izsalkuši, paspēja noskatīties arī mūsējo - Ultimate Jump uzstāšanos Esplanādē.
    Mums sacensības sākās ar deviņiem uzdevumiem, kuros bija jāparāda gan ātrums, gan erudīcija, gan draudzība, gan saliedētība. Veicās dažādi – mājās bijām trenējušies Everesta balansu, kur 8 dalībniekiem jānotur līdzsvars uz dēļa ~50cm augstumā (ar atbalsta punktu centrā) un vēl jāpaspēj padot liela (2m) Everesta pudele no dēļa viena gala uz otru. Mums tas izdevās – ieguldītais darbs treniņos attaisnojās – paldies SIA „Saimnieks” strādniekiem un personīgi Zentai Igolniecei par treniņu vietas nodrošināšanu. Vislabākos rezultātus parādījām Bļitkošanā (1.v.), Axas piedzīvojumā (4.v.) Bagātību salā (17.v.) un Everesta balansā (18.v.)
    Pēc nelielas pauzes, notika orientēšanās parkā bez kartes, kur bija jāatrod 9 kontrolpunkti, katrā no tiem bija jāizpilda uzdevums. Šeit izcīnījām 10. vietu, kas kopvērtējumā nodrošināja dalītu 19.-20. vietu un prieku par paveikto, varbūt skumjas par ne tik labi veiktajiem uzdevumiem, bet katrā gadījumā gandarījumu, ka klase var būt kopā visas dienas garumā un ar interesi pildīt dažāda veida uzdevumus, viens otru uzmundrinot. Organizatori pasniedza dāvanas un puķes katras klases audzinātājam, bet katrs skolēns (neatkarīgi no iegūtā vietas kopvērtējuma tabulā) saņēma lielu zelta krāsas medaļu ar zelta zivtiņas simboliku.
    Visas dienas garumā mums blakus bija Elizabetes mamma (Ineta Stalidzāne), Rūtas mamma (Kristīne Vucāne), krusttēvs (Aldis Alders) un brālis Helmūts. Viņi bija liels atbalsts skolēniem sacensību laikā, it īpaši orientēšanās sacensībās, meklējot kontrolpunktus. Protams, paldies arī mājās palicējiem vecākiem, vecvecākiem, brāļiem, māsām un draugiem, kuri sazvanoties un domās bija ar mums. Paldies skolas direktorei Norai Šņepstei par transportu un šoferītim Andrim Dzerkalim par pacietību šajā 20stundu maratonā.
    Liels nopelns kolektīvajam darbam un darba organizēšanai visu šo laiku - no priekšsacīkstēm līdz lielajam finālam, bija klases kapteinei Kristai Šķēpai – apbrīnojama ir viņas mērķtiecība un spēja saliedēt kolektīvu. Krista, Rūta un Airita bija pusfināla mājas darba – himnas teksta un mūzikas autores. Mūsu himnas versija bija viena no deviņām labāk novērtētajām.
    Piedalīšanās Zelta zivtiņas čempionātā ir viens no veidiem kā padarīt draudzīgākus, atbildīgākus un atvērtākus sarunām skolēnus. Tāpēc ieguvēji esam visi – skolēni, vecāki, skolotāji un arī sabiedrība. Aicinu turpināt izmantot šo iespēju - piedalīties Zelta zivtiņas organizētajās sporta un prāta spēlēs arī nākošajā mācību gadā visiem, kas vēlas, lai klasē atklātu vēl neatklātus talantus, lai saturīgi pavadītu laiku, lai pilnveidotu sevi, paplašinot savu redzes loku un, lai vienkārši labi pavadītu laiku sportiskā atmosfērā...
8.c klases audzinātāja Ieva Babre