Spēle-konkurss “Mana Latvija” Preiļu 1. pamatskolā

23. novembrī norisinājās spēle-konkurss par godu Latvijas simtgadei. Pasākumā piedalījās 36 erudītākie 5.-7. klašu audzēkņi - komandā 4 skolēni. Dalībniekiem bija jāizpilda 9 skolotāju sagatavoti uzdevumi:

Mairita Grišule, Inga Buka, Ilona Isajeva - Skaitļi mums apkārt  - skaitļi, kas sistīti ar Latvijas simboliku un tālruņa kodu.

Ieva Babre - Vielas ikdienā - dalībniekiem bija jāatpazīst 5 vielu paraugi un jāuzraksta to izmantošana.

Vija Caune - Latvijas pilsētas - pēc fotogrāfijām jāatpazīst Latvijas pilsētas.

Laila Vibornā - Magnusa efekts - pēc 9.a klases skolēnu Dināra Kemzāna un Evelīnas Šmeikstes demonstrējuma, kā arī izmantojot aprakstu, bija jāizveido un jānodemonstrē “lidojošās glāzes”.

Dace Kiuleniece - Latvijas vēstures jautājumi - piemēram, Kas mūsu valstī pieņem likumus?

Inga Reine bija sagatavojusi sajūtu uzdevumus - pēc smaržas un taustes jānosaka garšvielas, graudaugi un pākšaugi.

Anda Anspaka, Irēna Barone, Žanete Beča sagatavoja latviešu valodas un literatūras jautājumus. Piemēram - Atrodiet pareizo vecvārda “aube” skaidrojumu!

Dignas Prodnieces veidotie bioloģijas jautājumi tika pasniegti, izmantojot dažādus paņēmienus - klausīšanās, skatīšanās, sadarbošanās, bija jāatpazīst arī ārstniecības augi un augu latgaliskie nosaukumi jātulko latviešu valodā, piemēram Čārmyukša.

Digna Prodniece un Leonīds Valdonis veidoja jautājumus par sportu, viens no tiem - Kā sauc tradicionālo sporta pasākumu Preiļos, kura nosaukumā minēta agra pavasara dabas parādība?

Ieguvēji bija visi, bet visvairāk punktus ieguva 6.b klases komanda - Valērija Zagrebajeva, Maksims Ivanovs, Matīss Aksjonovs, Kārlis Bērznieks. Skolēni piedalījās arī loterijā, kurā varēja izlozēt skolai noderīgus priekšmetus.

Annija Anspoka, Marta Finogejeva, Marta Lazdāne (8.c), Dinārs Kemzāns Evelīna Šmeikste (9.a) pildīja tiesnešu, darbu labotāju un rezultātu apkopotāju lomu.

Spēli-konkursu vadīja un mājīgu iekārtojumu radīja Digna Prodniece.

Paldies dalībniekiem, 5.-7. klašu audzinātājiem un organizatoriem!

Marta Lazdāne (8.c)

Foto mirkļi - Ieva Babre